Mercedes-Benz winter tire set, 6.5x16 ET44 wheels 5x112x66.5, tires 205/60/16 92H MICHELIN Alpin 5
Set of wheels for Mercedes-Benz
Alu wheels 6.5x16 ET44, spacing 5x112 mm, center 66.5 mm
- Used
- Condition - 1 spoke of the wheel is scratched on the paint, see photo, otherwise nice
- Original wheels for Mercedes-Benz, model A1774010100
- Also fit Audi, Seat, Skoda, Volkswagen
Winter tires 205/60 R16 92H MICHELIN Alpin 5
- Used, remaining tread 2x6 mm and 2x 7.5 mm
The set is balanced and ready to be mounted on the carThe price is for a set of 4 pieces of wheelsBazar goods
Alu wheels 6.5x16 ET44, spacing 5x112 mm, center 66.5 mm
- Used
- Condition - 1 spoke of the wheel is scratched on the paint, see photo, otherwise nice
- Original wheels for Mercedes-Benz, model A1774010100
- Also fit Audi, Seat, Skoda, Volkswagen
Winter tires 205/60 R16 92H MICHELIN Alpin 5
- Used, remaining tread 2x6 mm and 2x 7.5 mm
The set is balanced and ready to be mounted on the carThe price is for a set of 4 pieces of wheelsBazar goods
Parameters
| Rim width | 6.5" |
|---|---|
| Tyre width | 205 |
| Aspect ratio | 60 |
| Diameter | 16" |
| Offset | 44 |
| PCD | 5x112 |
| Center hole | 66,5 |
| Load index | 92 (630 kg) |
| Speed rating | H (210 km/h) |
| Condition | Used |
| Car manufacturer | Audi, Mercedes-Benz, Seat, Škoda, Volkswagen |
| Manufacturer code | A1774010100 |

