Summer set of Keskin Tuning alloy wheels - double spacing 8x18 ET45 5x114.3x72.5 - 5x108x72.5 tires 225/45/18 95Y XL NEXEN N Fera SU1
Set of KESKIN alloy wheels, tuning Germany
Alloy wheels 8x18 ET35, double spacing 5x114.3 mm and 5x108 mm, center 72.5 mm
Now centered at 66 mm
Condition - surface scratches on the paint
Summer tires 225/45 R18 95Y XL NEXEL N Fera SU1
Remaining tread 6 mm
The set is balanced and ready to be mounted on the car
The price is for the entire set of 4 pieces of wheels
This is a consignment item.
Alloy wheels 8x18 ET35, double spacing 5x114.3 mm and 5x108 mm, center 72.5 mm
Now centered at 66 mm
Condition - surface scratches on the paint
Summer tires 225/45 R18 95Y XL NEXEL N Fera SU1
Remaining tread 6 mm
The set is balanced and ready to be mounted on the car
The price is for the entire set of 4 pieces of wheels
This is a consignment item.
Parameters
| Rim width | 8" |
|---|---|
| Tyre width | 225 |
| Aspect ratio | 45 |
| Diameter | 18" |
| Offset | 45 |
| PCD | 5x108, 5x114.3 |
| Center hole | 72,5 |
| Load index | 95 (690 kg) |
| Speed rating | Y (300 km/h) |
| Condition | Scratches, Used |

