Summer tire set Opel, wheels 7x17 ET47 5x110x65, tires 215/40/17 87Y DUNLOP
Set of wheels for Opel
Alu wheels 7x17 ET47, spacing 5x110 mm, center 65 mm
- Used
- Original wheels for Opel
Summer tires 215/40 R17 87Y DUNLOP Sport Maxx
- Used, tread remaining 2 mm
The set is balanced and ready to be mounted on the car
The price is for the entire set of 4 wheels
This is a consignment item.
Alu wheels 7x17 ET47, spacing 5x110 mm, center 65 mm
- Used
- Original wheels for Opel
Summer tires 215/40 R17 87Y DUNLOP Sport Maxx
- Used, tread remaining 2 mm
The set is balanced and ready to be mounted on the car
The price is for the entire set of 4 wheels
This is a consignment item.
Parameters
| Rim width | 7" |
|---|---|
| Tyre width | 215 |
| Aspect ratio | 40 |
| Diameter | 17" |
| Offset | 47 |
| PCD | 5x110 |
| Center hole | 65 |
| Load index | 75 (387 kg) |
| Speed rating | Y (300 km/h) |
| Condition | Used |
| Car manufacturer | Opel |

