Summer tire set Seat/Skoda/Volkswagen, wheels 6x14 ET38 5x100x70, tires 165/70/14 81T TOMKET Eco 3
Tire set for Seat Cordoba, Skoda Fabia, Volkswagen Polo
RONDELL alloy wheels 6x14 ET38, spacing 5x100 mm, center 70 mm
- Unused (second-hand)
Summer tires 165/70 R14 81T TOMKET Eco 3
- New
The set is balanced and ready to be mounted on the car
The price is for the entire set of 4 tires
This is a consignment item.
If you are only interested in the wheels, please contact us by phone at 602 347 588 or by e-mail at okauto@centrum.cz
RONDELL alloy wheels 6x14 ET38, spacing 5x100 mm, center 70 mm
- Unused (second-hand)
Summer tires 165/70 R14 81T TOMKET Eco 3
- New
The set is balanced and ready to be mounted on the car
The price is for the entire set of 4 tires
This is a consignment item.
If you are only interested in the wheels, please contact us by phone at 602 347 588 or by e-mail at okauto@centrum.cz
Parameters
| Rim width | 6" |
|---|---|
| Tyre width | 165 |
| Aspect ratio | 70 |
| Diameter | 14" |
| Offset | 38 |
| PCD | 5x100 |
| Center hole | 70 |
| Load index | 81 (462 kg) |
| Speed rating | T (190 km/h) |
| Condition | Unused |
| Car manufacturer | Seat, Škoda, Volkswagen |

