Summer tire set Skoda, wheels 7x17 ET40 5x100x57, tires 225/45/17 94W TOMKET
Tire set for Skoda cars
Alu wheels 7x17 ET40, spacing 5x100 mm, center 57 mm
- Unused
- Manufacturer: Tecnomagnesio
Summer tires 225/45 ZR17 94W TOMKET Sport XL
- New
The set is balanced and ready to be mounted on the car
The price is for the entire set of 4 pieces of tires
This is a consignment item.
Alu wheels 7x17 ET40, spacing 5x100 mm, center 57 mm
- Unused
- Manufacturer: Tecnomagnesio
Summer tires 225/45 ZR17 94W TOMKET Sport XL
- New
The set is balanced and ready to be mounted on the car
The price is for the entire set of 4 pieces of tires
This is a consignment item.
Parameters
| Rim width | 7" |
|---|---|
| Tyre width | 225 |
| Aspect ratio | 45 |
| Diameter | 17" |
| Offset | 40 |
| PCD | 5x100 |
| Center hole | 57 |
| Load index | 94 (670 kg) |
| Speed rating | W (270 km/h) |
| Condition | Unused |
| Car manufacturer | Škoda |

