Summer tire set Suzuki, rims 4.5x13 4x100x54, tires 155/65/13 72S DUNLOP SP10
Suzuki Alto tire set
Alloy wheels 4.5x13, spacing 4x100 mm, center 54 mm
- Used
Summer tires 155/65 R13 73S DUNLOP SP10
- Used, tread remaining 5 mm
The set is balanced and ready to be mounted on the car
The price listed is for the entire set of 4 tires
This is a consignment item.
Parameters
| Rim width | 4.5" |
|---|---|
| Tyre width | 155 |
| Aspect ratio | 65 |
| Diameter | 13" |
| Offset | Neuvedeno |
| PCD | 4x100 |
| Center hole | 54 |
| Load index | 73 (365 kg) |
| Speed rating | S (180 km/h) |
| Condition | Used |
| Car manufacturer | Suzuki |

