Summer/winter tire set Volkswagen Beetle, wheels 4x15 ET34 4x130x79, tires 155/80/15 82Q
Summer/winter tire set for Volkswagen Beetle
Alloy wheels 4x15 ET34, spacing 4x130 mm, center 79 mm - used, 3× good condition, 1× corrosion
Tires:
3× Winter 155/15 82Q VREDESTEIN Snow 2 - used, remaining tread 6 mm
1× Summer 155/15 82T FIRESTONE F-560 - used, remaining tread 7 mm
The set is balanced and ready to be mounted on the car
The price listed is for the entire set in total
This is This is a consignment item.
Alloy wheels 4x15 ET34, spacing 4x130 mm, center 79 mm - used, 3× good condition, 1× corrosion
Tires:
3× Winter 155/15 82Q VREDESTEIN Snow 2 - used, remaining tread 6 mm
1× Summer 155/15 82T FIRESTONE F-560 - used, remaining tread 7 mm
The set is balanced and ready to be mounted on the car
The price listed is for the entire set in total
This is This is a consignment item.
Parameters
| Rim width | 4" |
|---|---|
| Tyre width | 155 |
| Aspect ratio | 80 |
| Diameter | 15" |
| Offset | 34 |
| PCD | 4x130 |
| Center hole | 79 |
| Load index | 82 (475 kg) |
| Speed rating | Q (160 km/h), T (190 km/h) |
| Condition | Used, Surface corrosion |
| Car manufacturer | Volkswagen |

