Winter set of original Hyundai alloy wheels 7x17 ET53 5x114.3x67 - tires 225/45/17 91H CONTINENTAL WinterContact TS870
Parameters
| Rim width | 7" |
|---|---|
| Tyre width | 225 |
| Aspect ratio | 45 |
| Diameter | 17" |
| Offset | 53 |
| PCD | 5x114.3 |
| Center hole | 67 |
| Load index | 91 (615 kg) |
| Speed rating | H (210 km/h) |
| Condition | Used |
| Car manufacturer | Hyundai |

