Winter tire set Mercedes-Benz 6.5x16 ET44, 5x112x66.5 A1774010100 - 205/60/16 92H Michelin Alpin 5
Original Mercedes-Benz winter tire set
Alu wheels 6.5x16 ET44, spacing 5x112 mm, center 66.5 mm
- Used
- Alu wheels good condition
- Original wheels for Mercedes-Benz cars, model A1774010100
- Also fits Audi, Seat, Skoda, Volkswagen
- TPMS tire pressure sensors
Winter tires 205/60 R16 92H MICHELIN Alpin 5
- Used, remaining tread 2x6 mm and 2x 8 mm
The set is balanced and ready to be mounted on the carThe price is for a set of 4 pieces of tiresBazar goods
Alu wheels 6.5x16 ET44, spacing 5x112 mm, center 66.5 mm
- Used
- Alu wheels good condition
- Original wheels for Mercedes-Benz cars, model A1774010100
- Also fits Audi, Seat, Skoda, Volkswagen
- TPMS tire pressure sensors
Winter tires 205/60 R16 92H MICHELIN Alpin 5
- Used, remaining tread 2x6 mm and 2x 8 mm
The set is balanced and ready to be mounted on the carThe price is for a set of 4 pieces of tiresBazar goods
Parameters
| Rim width | 6.5" |
|---|---|
| Tyre width | 205 |
| Aspect ratio | 60 |
| Diameter | 16" |
| Offset | 44 |
| PCD | 5x112 |
| Center hole | 66,5 |
| Load index | 92 (630 kg) |
| Speed rating | H (210 km/h) |
| Condition | Used |
| Car manufacturer | Audi, Mercedes-Benz, Seat, Škoda, Volkswagen |
| Manufacturer code | A1774010100 |

