Winter tire set Mercedes-Benz 6.5x16 ET49 5x112x66.5 A2464010500 - 205/55/16 91H BRIDGESTONE Blizzak
Set of original Mercedes-Benz alloy wheels
Alloy wheels 6.5x16 ET49, spacing 5x112 mm, center 66.5 mm
- Used
- These are original wheels for Mercedes-Benz cars, model A2464010500
- They also fit Audi, Seat, Škoda, Volkswagen cars
- With TPMS pressure sensors
Winter tires
2x 205/55 R16 91H BRIDGESTONE Blizzak LM001, tread remaining 7 mm
2x 205/55 R16 91H BRIDGESTONE Blizzak LM-32, tread remaining 7 mm
- Used
The set is balanced and ready to be mounted on the carThe price listed is for a set of 4 pieces of wheelsThis is a product
Alloy wheels 6.5x16 ET49, spacing 5x112 mm, center 66.5 mm
- Used
- These are original wheels for Mercedes-Benz cars, model A2464010500
- They also fit Audi, Seat, Škoda, Volkswagen cars
- With TPMS pressure sensors
Winter tires
2x 205/55 R16 91H BRIDGESTONE Blizzak LM001, tread remaining 7 mm
2x 205/55 R16 91H BRIDGESTONE Blizzak LM-32, tread remaining 7 mm
- Used
The set is balanced and ready to be mounted on the carThe price listed is for a set of 4 pieces of wheelsThis is a product
Parameters
| Rim width | 6.5" |
|---|---|
| Tyre width | 205 |
| Aspect ratio | 55 |
| Diameter | 16" |
| Offset | 49 |
| PCD | 5x112 |
| Center hole | 66,5 |
| Load index | 91 (615 kg) |
| Speed rating | H (210 km/h) |
| Condition | Used |
| Car manufacturer | Audi, Mercedes-Benz, Seat, Škoda, Volkswagen |
| Manufacturer code | A2464010500 |

