Winter tire set Mercedes-Benz 8.5x17 ET35 5x112x66.5 2304010002 - 255/45/17 102V CONTINENTAL ContiWinterContact TS810S
Set of original Mercedes-Benz alloy wheels
Alloy wheels 8.5x17 ET35, spacing 5x112 mm, center 66.5 mm
- Used, minor scratches on the paint
- Original wheels for Mercedes-Benz cars, model 2304010002
- Also fit Skoda cars
Winter tires 255/45 R17 102V CONTINENTAL ContiWinterContact TS810S
- Used, tread remaining 2x 6 mm, 2x 4 mm
The set is balanced and ready to be mounted on the carThe price is for a set of 4 pieces of wheelsBazar goods
Alloy wheels 8.5x17 ET35, spacing 5x112 mm, center 66.5 mm
- Used, minor scratches on the paint
- Original wheels for Mercedes-Benz cars, model 2304010002
- Also fit Skoda cars
Winter tires 255/45 R17 102V CONTINENTAL ContiWinterContact TS810S
- Used, tread remaining 2x 6 mm, 2x 4 mm
The set is balanced and ready to be mounted on the carThe price is for a set of 4 pieces of wheelsBazar goods
Parameters
| Rim width | 8,5" |
|---|---|
| Tyre width | 255 |
| Aspect ratio | 45 |
| Diameter | 17" |
| Offset | 35 |
| PCD | 5x112 |
| Center hole | 66,5 |
| Load index | 102 (850 kg) |
| Speed rating | V (240 km/h) |
| Condition | Scratches, Used |
| Car manufacturer | Mercedes-Benz, Škoda |
| Manufacturer code | 2304010002 |

