Winter tire set Mercedes-Benz alloy wheels 6.5x16 ET44, 5x112x66.5 A1774011100 - 205/60/16 92H HANKOOK Winter i*cept Evo 2
Parameters
| Rim width | 6.5" |
|---|---|
| Tyre width | 205 |
| Aspect ratio | 60 |
| Diameter | 16" |
| Offset | 44 |
| PCD | 5x112 |
| Center hole | 66,5 |
| Load index | 92 (630 kg) |
| Speed rating | H (210 km/h) |
| Condition | Used |
| Car manufacturer | Mercedes-Benz |
| Manufacturer code | A1774011100 |

