Winter tire set Nissan Navara 7x16 ET30 6x114.3x66 - 235/70/16 105T PIRELLI
Set of 4 wheels
For cars: Nissan Navara
Alu wheels 7x16 ET30, spacing 6x114.3 mm, center 66 mm – used
Winter tires 235/70 R16 105T PIRELLI Scorpion – used, tread remaining 6.5 mm
The set is balanced and ready to be mounted on the car
The price listed is for the entire set of 4 wheels
This is a consignment item.
For cars: Nissan Navara
Alu wheels 7x16 ET30, spacing 6x114.3 mm, center 66 mm – used
Winter tires 235/70 R16 105T PIRELLI Scorpion – used, tread remaining 6.5 mm
The set is balanced and ready to be mounted on the car
The price listed is for the entire set of 4 wheels
This is a consignment item.
Parameters
| Rim width | 6", 7" |
|---|---|
| Tyre width | 235 |
| Aspect ratio | 70 |
| Diameter | 16" |
| Offset | 30 |
| PCD | 6x114,3 mm |
| Center hole | 66 |
| Load index | 105 (925 kg) |
| Speed rating | T (190 km/h) |
| Condition | Used |
| Car manufacturer | Nissan |

