Winter tire set of Volkswagen 6x16 ET35, 5x100x57 2Q0601027H/A - 195/60/16 89H HANKOOK Winter i*cept RS2
Parameters
| Rim width | 6" |
|---|---|
| Tyre width | 195 |
| Aspect ratio | 60 |
| Diameter | 16" |
| Offset | 35 |
| PCD | 5x100 |
| Center hole | 57 |
| Load index | 89 (580 kg) |
| Speed rating | H (210 km/h) |
| Condition | Used |
| Car manufacturer | Seat, Škoda, Volkswagen |
| Manufacturer code | 2Q0601027H/A |

