Winter tire set of Volkswagen 6x16 ET35, 5x100x57 2Q0601027H/AB - 195/60/16 89H HANKOOK Winter i*cept RS2
Winter set of original Volkswagen steel wheels
Steel wheels 6x16 ET35, spacing 5x100 mm, center 57 mm
- Used
- Original wheels model 2Q0601027H/AB
- Also fits Seat, Skoda
Winter tires 195/60 R16 89H HANKOOK Winter i*cept RS2
- Used, tread remaining 2x 8 mm and 2x 6 mm
The set is balanced and ready to be mounted on the carThe price is for a set of 4 pieces of worn wheelsBazar goods
Steel wheels 6x16 ET35, spacing 5x100 mm, center 57 mm
- Used
- Original wheels model 2Q0601027H/AB
- Also fits Seat, Skoda
Winter tires 195/60 R16 89H HANKOOK Winter i*cept RS2
- Used, tread remaining 2x 8 mm and 2x 6 mm
The set is balanced and ready to be mounted on the carThe price is for a set of 4 pieces of worn wheelsBazar goods
Parameters
| Rim width | 6" |
|---|---|
| Tyre width | 195 |
| Aspect ratio | 60 |
| Diameter | 16" |
| Offset | 35 |
| PCD | 5x100 |
| Center hole | 57 |
| Load index | 89 (580 kg) |
| Speed rating | H (210 km/h) |
| Condition | Used |
| Car manufacturer | Seat, Škoda, Volkswagen |
| Manufacturer code | 2Q0601027H/AB |

