Winter tire set of Volkswagen steel wheels 6.5x17 ET38, 5x112x57 5GF601027J/K - 215/65/17 99H PIRELLI Scorpion, with TPMS pressure sensors
Winter set of original Volkswagen alloy wheels
6.5x17 ET38 alloy wheels, 5x112 mm spacing, 57 mm center
- Used
- Original Volkswagen rims model 5QF601027J/K
- Including TPMS pressure sensors
Winter tires 215/65 R17 99H PIRELLI Scorpion
- Used, 6 mm tread remaining
The set is balanced and ready to be mounted on the carThe price is for a set of 4 wheelsBazar goods
6.5x17 ET38 alloy wheels, 5x112 mm spacing, 57 mm center
- Used
- Original Volkswagen rims model 5QF601027J/K
- Including TPMS pressure sensors
Winter tires 215/65 R17 99H PIRELLI Scorpion
- Used, 6 mm tread remaining
The set is balanced and ready to be mounted on the carThe price is for a set of 4 wheelsBazar goods
Parameters
| Rim width | 6.5" |
|---|---|
| Tyre width | 215 |
| Aspect ratio | 65 |
| Diameter | 17" |
| Offset | 38 |
| PCD | 5x112 |
| Center hole | 57 |
| Load index | 99 (775 kg) |
| Speed rating | H (210 km/h) |
| Condition | Used |
| Car manufacturer | Seat, Škoda, Volkswagen |
| Manufacturer code | 5QF601027J/K |

