Winter tire set Renault/Dacia, wheels 6x15 ET40 4x100x60, tires 185/65/15 FULDA
Tire set
For cars:
Renault Clio IV, Clio IV Grandtour, Zoe
Dacia Dokker, Dokker Express, Lodgy, Logan II, Logan II MCV, Sandero II
Alloy wheels 6x15 ET40, spacing 4x100 mm, center 60 mm
- Unused
- Original Renault
Winter tires 185/65 R15 88T FULDA Kristall Montero 3
- Unused
- With pressure sensors
The set is balanced and ready to be mounted on the car
The price is for the entire set
This is This is a consignment item.
For cars:
Renault Clio IV, Clio IV Grandtour, Zoe
Dacia Dokker, Dokker Express, Lodgy, Logan II, Logan II MCV, Sandero II
Alloy wheels 6x15 ET40, spacing 4x100 mm, center 60 mm
- Unused
- Original Renault
Winter tires 185/65 R15 88T FULDA Kristall Montero 3
- Unused
- With pressure sensors
The set is balanced and ready to be mounted on the car
The price is for the entire set
This is This is a consignment item.
Parameters
| Rim width | 6" |
|---|---|
| Tyre width | 185 |
| Aspect ratio | 65 |
| Diameter | 15" |
| Offset | 40 |
| PCD | 4x100 |
| Center hole | 60 |
| Load index | 88 (560 kg) |
| Speed rating | T (190 km/h) |
| Condition | Unused |

