Winter tire set Rial 7x16 ET38, 5x112x66.5 - 205/55/16 91H BRIDGESTONE Blizzak LM001
Rial winter set of alloy wheels
Designed for Mercedes Benz, Seat, Skoda, Volkswagen
Condition - used, one wheel has scuffed paint and edge, see photo
Alloy wheels 7x16 ET38, spacing 5x112 mm, center 66.5 mm
- Used, one wheel has scuffed paint and edge, see photo
Winter tires 205/55 R16 91H BREIDGESTONE Blizzak LM0100
- Used, tread remaining 7 - 8 mm
The set is balanced and ready to be mounted on the carThe price is for a set of 4 wheelsBazar goods
Designed for Mercedes Benz, Seat, Skoda, Volkswagen
Condition - used, one wheel has scuffed paint and edge, see photo
Alloy wheels 7x16 ET38, spacing 5x112 mm, center 66.5 mm
- Used, one wheel has scuffed paint and edge, see photo
Winter tires 205/55 R16 91H BREIDGESTONE Blizzak LM0100
- Used, tread remaining 7 - 8 mm
The set is balanced and ready to be mounted on the carThe price is for a set of 4 wheelsBazar goods
Parameters
| Rim width | 7" |
|---|---|
| Tyre width | 205 |
| Aspect ratio | 55 |
| Diameter | 16" |
| Offset | 38 |
| PCD | 5x112 |
| Center hole | 66,5 |
| Load index | 91 (615 kg) |
| Speed rating | H (210 km/h) |
| Condition | Used |
| Car manufacturer | Mercedes-Benz, Seat, Škoda, Volkswagen |

