Winter tire set Seat, Skoda, Volkswagen 6.5x16 ET33 - 215/65/16 DUNLOP
Set of 4 wheels
For cars: Seat, Škoda, Volkswagen
Alloy wheels 6.5x16 ET33, spacing 5x112 mm, center 57 mm, original Seat, Škoda, Volkswagen 7N0.601027E – used
Winter tires 215/65 R16 98H DUNLOP SP Winter Sport 4D – used, tread remaining 4–4.5 mm
The set is balanced and ready to be mounted on the carThe price is for the entire set of 4 wheelsBazar goods
For cars: Seat, Škoda, Volkswagen
Alloy wheels 6.5x16 ET33, spacing 5x112 mm, center 57 mm, original Seat, Škoda, Volkswagen 7N0.601027E – used
Winter tires 215/65 R16 98H DUNLOP SP Winter Sport 4D – used, tread remaining 4–4.5 mm
The set is balanced and ready to be mounted on the carThe price is for the entire set of 4 wheelsBazar goods
Parameters
| Rim width | 6.5" |
|---|---|
| Tyre width | 215 |
| Diameter | 16" |
| Offset | 33 |
| PCD | 5x112 |
| Center hole | 57 |
| Load index | 98 (750 kg) |
| Speed rating | H (210 km/h) |
| Condition | Used |
| Car manufacturer | Seat, Škoda, Volkswagen |

