Winter tire set Toyota 7x15 6x139.7x92.5 - 235/75/15 105S COOPER
Set of 4 wheels
For cars: Toyota
7x15 alloy wheels, 6x139.7 mm spacing, 92.5 mm center - used
235/75 R15 105S COOPER WeatherMaster S/T2 winter tires - used, 6 mm tread remaining
Including original Toyota center caps 230085101
The set is balanced and ready to be mounted on the car
The price is for the entire set of 4 wheels
This is a consignment item.
For cars: Toyota
7x15 alloy wheels, 6x139.7 mm spacing, 92.5 mm center - used
235/75 R15 105S COOPER WeatherMaster S/T2 winter tires - used, 6 mm tread remaining
Including original Toyota center caps 230085101
The set is balanced and ready to be mounted on the car
The price is for the entire set of 4 wheels
This is a consignment item.
Parameters
| Rim width | 6", 7" |
|---|---|
| Tyre width | 235 |
| Diameter | 15" |
| Offset | Neuvedeno |
| PCD | 6x139,7 |
| Center hole | 92,5 |
| Load index | 105 (925 kg) |
| Speed rating | S (180 km/h) |
| Condition | Used |
| Car manufacturer | Toyota |

