Winter tire set Volkswagen, wheels 5.5x15 ET40 5x100x57, tires 185/65/15 88T FALKEN
Winter set of original Volkswagen steel wheels
Steel wheels 5.5x15 ET40, spacing 5x100 mm, center 57 mm
- Used
- Original wheels model 2Q0601027A/A0
- Also fits Seat, Skoda
Winter tires 185/65 R15 88T FALKEN HS449 Eurowinter
- Used, tread remaining 2x 6 mm and 2x 5 nm
The set is balanced and ready to be mounted on the carThe price is for a set of 4 pieces of worn wheelsBazar goods
Steel wheels 5.5x15 ET40, spacing 5x100 mm, center 57 mm
- Used
- Original wheels model 2Q0601027A/A0
- Also fits Seat, Skoda
Winter tires 185/65 R15 88T FALKEN HS449 Eurowinter
- Used, tread remaining 2x 6 mm and 2x 5 nm
The set is balanced and ready to be mounted on the carThe price is for a set of 4 pieces of worn wheelsBazar goods
Parameters
| Rim width | 5.5" |
|---|---|
| Tyre width | 185 |
| Aspect ratio | 65 |
| Diameter | 15" |
| Offset | 40 |
| PCD | 5x100 |
| Center hole | 57 |
| Load index | 88 (560 kg) |
| Speed rating | T (190 km/h) |
| Condition | Used |
| Car manufacturer | Seat, Škoda, Volkswagen |
| Manufacturer code | 2Q0601027A/A0 |

