Mercedes-Benz winter tire set, wheels 6.5x17 ET44 5x112x66.5 A1774011200, tires 215/65/17 99H MICHELIN PilotAlpin 5
Original Mercedes-Benz winter tire set
Alloy wheels 6.5x17 ET44, spacing 5x112 mm, center 66.5 mm
- Nice condition of Alloy wheels
- Original wheels for Mercedes-Benz cars, model A1774010200
- With TPMS pressure sensors
- Can also be used for Audi, Seat, Škoda, Volkswagen
Winter tires 215/65 R17 99H MICHELIN Pilot Alpin 5
- Used, tread remaining 2x 6.5 mm, 2x 5.5 mm
The set is balanced and ready to be mounted on the carThe price is for a set of 4 pieces of tire wheelsBazar goods
Alloy wheels 6.5x17 ET44, spacing 5x112 mm, center 66.5 mm
- Nice condition of Alloy wheels
- Original wheels for Mercedes-Benz cars, model A1774010200
- With TPMS pressure sensors
- Can also be used for Audi, Seat, Škoda, Volkswagen
Winter tires 215/65 R17 99H MICHELIN Pilot Alpin 5
- Used, tread remaining 2x 6.5 mm, 2x 5.5 mm
The set is balanced and ready to be mounted on the carThe price is for a set of 4 pieces of tire wheelsBazar goods
Parameters
| Rim width | 6.5" |
|---|---|
| Tyre width | 215 |
| Aspect ratio | 65 |
| Diameter | 17" |
| Offset | 44 |
| PCD | 5x112 |
| Center hole | 66,5 |
| Load index | 99 (775 kg) |
| Speed rating | H (210 km/h) |
| Condition | Used |
| Car manufacturer | Audi, Mercedes-Benz, Seat, Škoda, Volkswagen |
| Manufacturer code | A1774010200 |


