Mercedes-Benz winter tire set, wheels 6.5x17 ET44 5x112x66.5, tires 205/55/17 91H HANKOOK
Set of original Mercedes-Benz alloy wheels
Alloy wheels 6.5x17 ET44, spacing 5x112 mm, center 66.5 mm
- Used, nice, like new
- Original wheels for Mercedes-Benz cars, model A1774011200
- Also fits Audi, Seat, Skoda, Volkswagen
- With TPMS pressure sensors
Winter tires 205/55 R17 91H HANKOOK i*cept WinterEvo 2
- Used, tread remaining 2x 4 mm, 2x 6 mm
The set is balanced and ready to be mounted on the carThe price is for a set of 4 pieces of wheelsBazar goods
Alloy wheels 6.5x17 ET44, spacing 5x112 mm, center 66.5 mm
- Used, nice, like new
- Original wheels for Mercedes-Benz cars, model A1774011200
- Also fits Audi, Seat, Skoda, Volkswagen
- With TPMS pressure sensors
Winter tires 205/55 R17 91H HANKOOK i*cept WinterEvo 2
- Used, tread remaining 2x 4 mm, 2x 6 mm
The set is balanced and ready to be mounted on the carThe price is for a set of 4 pieces of wheelsBazar goods
Parameters
| Rim width | 6.5" |
|---|---|
| Tyre width | 205 |
| Aspect ratio | 55 |
| Diameter | 17" |
| Offset | 44 |
| PCD | 5x112 |
| Center hole | 66,5 |
| Load index | 91 (615 kg) |
| Speed rating | H (210 km/h) |
| Condition | Like new, Used |
| Car manufacturer | Audi, Mercedes-Benz, Seat, Škoda, Volkswagen |
| Manufacturer code | A1774011200 |

