Mercedes-Benz winter tire set, wheels 7.5x17 ET40 5x112x66.5 A2134011300, tires 225/55/17 97H CONTINENTAL ContiWinterContact TS830P
Original Mercedes-Benz winter tire set
Alloy wheels 7.5x17 ET40, spacing 5x112 mm, center 66.5 mm
- Used, one wheel has a worn rim, otherwise in good condition
- Original wheels for Mercedes-Benz cars, model A2134010300
- With TPMS pressure sensors
- Can also be used for Audi, Seat, Škoda, Volkswagen
Winter tires 225/55 R17 97H CONTINENTAL ContoWinterContact TS830P
- Used, tread remaining 2x 7.5 mm, 2x 5 mm
The set is balanced and ready to be mounted on the carThe price is for a set of 4 wheelsBazar goods
Alloy wheels 7.5x17 ET40, spacing 5x112 mm, center 66.5 mm
- Used, one wheel has a worn rim, otherwise in good condition
- Original wheels for Mercedes-Benz cars, model A2134010300
- With TPMS pressure sensors
- Can also be used for Audi, Seat, Škoda, Volkswagen
Winter tires 225/55 R17 97H CONTINENTAL ContoWinterContact TS830P
- Used, tread remaining 2x 7.5 mm, 2x 5 mm
The set is balanced and ready to be mounted on the carThe price is for a set of 4 wheelsBazar goods
Parameters
| Rim width | 7,5" |
|---|---|
| Tyre width | 225 |
| Aspect ratio | 55 |
| Diameter | 17" |
| Offset | 40 |
| PCD | 5x112 |
| Center hole | 66,5 |
| Load index | 97 (730 kg) |
| Speed rating | H (210 km/h) |
| Condition | Used |
| Car manufacturer | Audi, Mercedes-Benz, Seat, Škoda, Volkswagen |
| Manufacturer code | A2134010300 |

