Mercedes-Benz winter tire set, wheels 8x18 ET38, 5x112x66.5 A2534010800, tires 235/60/18 103H BRIDGESTONE Blizzak LM-80 Evo
Winter set of alloy wheels original Mercedes-Benz
Fits Audi, Seat, Skoda, Volkswagen
Alloy wheels 8x18 ET38, spacing 5x112 mm, center 66.5 mm
- Used, good condition of alloy wheels
- Original wheels for Mercedes-Benz cars, model A2534010800
- With TPMS pressure sensors
Winter tires 235/60 R18 103H BRIDGESTONE Blizzak LM-80 Evo
- Used, remaining tread 6 mm
The set is balanced and ready to be mounted on the carThe price is for a set of 4 pieces of wheelsBazar goods
Fits Audi, Seat, Skoda, Volkswagen
Alloy wheels 8x18 ET38, spacing 5x112 mm, center 66.5 mm
- Used, good condition of alloy wheels
- Original wheels for Mercedes-Benz cars, model A2534010800
- With TPMS pressure sensors
Winter tires 235/60 R18 103H BRIDGESTONE Blizzak LM-80 Evo
- Used, remaining tread 6 mm
The set is balanced and ready to be mounted on the carThe price is for a set of 4 pieces of wheelsBazar goods
Parameters
| Rim width | 8" |
|---|---|
| Tyre width | 235 |
| Aspect ratio | 60 |
| Diameter | 18" |
| Offset | 38 |
| PCD | 5x112 |
| Center hole | 66,5 |
| Load index | 103 (875 kg) |
| Speed rating | H (210 km/h) |
| Condition | Used |
| Car manufacturer | Audi, Mercedes-Benz, Seat, Škoda, Volkswagen |

