Spare (full width) Volvo 6.5x16 ET43 - 205/50/16 MICHELIN
Spare wheel - spare (full width) 16" Volvo
For cars: Volvo S90, V90, V70
Alloy wheel 6.5x16 ET43, spacing 5x108 mm, center 65 mm
Summer tires 205/50 ZR16 87W MICHELIN Pilot HX - tread remaining 7.5 mm
This is a consignment item.
Parameters
| Rim width | 6.5" |
|---|---|
| Tyre width | 205 |
| Aspect ratio | 50 |
| Diameter | 16" |
| Offset | 43 |
| PCD | 5x108 |
| Center hole | 65 |
| Load index | 87 (545 kg) |
| Speed rating | W (270 km/h) |
| Condition | Used |
| Car manufacturer | Volvo |

