Spare wheel (full width) 5.5x14 ET47.5 4x108x63 - 185/65/15 86T BARUM Brilantis 2
Spare wheel - spare for Ford cars (full width)
Alloy wheel 5.5x14 ET47.5, spacing 4x108 mm, center 63 mm
Summer tire 185/65 R14 86T BARUM Brillantis 2 - remaining tread 6.5 mm
This is a consignment item.
Alloy wheel 5.5x14 ET47.5, spacing 4x108 mm, center 63 mm
Summer tire 185/65 R14 86T BARUM Brillantis 2 - remaining tread 6.5 mm
This is a consignment item.
Parameters
| Rim width | 5.5" |
|---|---|
| Tyre width | 185 |
| Aspect ratio | 65 |
| Diameter | 14" |
| Offset | 47 |
| PCD | 4x108 |
| Center hole | 63 |
| Load index | 86 (530 kg) |
| Speed rating | T (190 km/h) |
| Condition | Used |
| Car manufacturer | Ford |

