Spare wheel - spare Renault Clio I, Twingo I 5.5x13 ET36 - 175/75/13 CONTINENTAL
Spare wheel - spare for Renault Clio I, Twingo I (full width)
Alloy wheel 5.5x13 ET36, spacing 4x100 mm, center 60 mm
Summer tire 175/70 R13 82T CONTINENTAL Contact
It was only stored in the car, not driven
This is a consignment item.
Alloy wheel 5.5x13 ET36, spacing 4x100 mm, center 60 mm
Summer tire 175/70 R13 82T CONTINENTAL Contact
It was only stored in the car, not driven
This is a consignment item.
Parameters
| Rim width | 5.5" |
|---|---|
| Tyre width | 175 |
| Aspect ratio | 70 |
| Diameter | 13" |
| Offset | 36 |
| PCD | 4x100 |
| Center hole | 60 |
| Load index | 82 (475 kg) |
| Speed rating | T (190 km/h) |
| Condition | Used |
| Car manufacturer | Renault |

