Summer tire set Mercedes-Benz, alloy wheels 7.5x17 ET40 5x112x66.5 A2134011000, tires 225/55/17 97Y CONTINENTAL ContiPremiumContact 5
Parameters
| Rim width | 7,5" |
|---|---|
| Tyre width | 225 |
| Aspect ratio | 55 |
| Diameter | 17" |
| Offset | 40 |
| PCD | 5x112 |
| Center hole | 66,5 |
| Load index | 97 (730 kg) |
| Speed rating | Y (300 km/h) |
| Condition | Used |
| Car manufacturer | Audi, Mercedes-Benz, Seat, Škoda, Volkswagen |
| Manufacturer code | A2134011000 |

