Summer tire set Opel, wheels 6x15 ET49 4x100x56.5, tires 195/60/15 88V HANKOOK
Set of wheels for Opel cars
Alu wheels 6x15 ET49, spacing 4x100 mm, center 56.5 mm
Summer tires 195/60 R15 88V HANKOOK - tread remaining 2× 5 mm, 2× 3.5 mm.
The set is balanced and ready to be mounted on the car
The price is for the entire set of 4 pieces of wheels
This is a consignment item.
Alu wheels 6x15 ET49, spacing 4x100 mm, center 56.5 mm
Summer tires 195/60 R15 88V HANKOOK - tread remaining 2× 5 mm, 2× 3.5 mm.
The set is balanced and ready to be mounted on the car
The price is for the entire set of 4 pieces of wheels
This is a consignment item.
Parameters
| Rim width | 6" |
|---|---|
| Tyre width | 195 |
| Aspect ratio | 60 |
| Diameter | 15" |
| Offset | 49 |
| PCD | 4x100 |
| Center hole | 56,5 |
| Load index | 88 (560 kg) |
| Speed rating | V (240 km/h) |
| Condition | Used |
| Car manufacturer | Opel |

