Summer tire set Skoda, wheels 7x17 ET40 5x100x57, tires 225/45/17 94W TOMKET
Wheel set for Audi, Seat, Skoda, Volkswagen
Alu wheels TECNOMAGNESIO 7x17 ET40, spacing 5x100 mm, center 57 mm
- Unused
Summer tires 225/45 R17 94W TOMKET Sport XL XL
- Unused
The set is balanced and ready to be mounted on the car
The price is for the entire set of 4 wheels
This is a consignment item.
If you are only interested in the wheels, please contact us by phone at 602 347 588
Alu wheels TECNOMAGNESIO 7x17 ET40, spacing 5x100 mm, center 57 mm
- Unused
Summer tires 225/45 R17 94W TOMKET Sport XL XL
- Unused
The set is balanced and ready to be mounted on the car
The price is for the entire set of 4 wheels
This is a consignment item.
If you are only interested in the wheels, please contact us by phone at 602 347 588
Parameters
| Rim width | 7" |
|---|---|
| Tyre width | 225 |
| Aspect ratio | 45 |
| Diameter | 17" |
| Offset | 40 |
| PCD | 5x100 |
| Load index | 94 (670 kg) |
| Speed rating | W (270 km/h) |
| Condition | Unused |
| Car manufacturer | Audi, Seat, Škoda, Volkswagen |

