Winter tire set Renault Alaskan / Nissan Navara, wheels 7x16 ET45 6x114.3x66, tires 235/70/16 106T TOMKET
Set of 4 wheels
For cars: Renault Alaskan, Nissan Navara, Nissan Pathfinder
Alu wheels 7x16 ET45, spacing 6x114.3 mm, center 66 mm – unused (second-hand)
Winter tires 235/70 R16 106T TOMKET Snowroad SUV – new
The set is balanced and ready to be mounted on the car
The price listed is for the entire set of 4 wheels
This is a consignment item.
For cars: Renault Alaskan, Nissan Navara, Nissan Pathfinder
Alu wheels 7x16 ET45, spacing 6x114.3 mm, center 66 mm – unused (second-hand)
Winter tires 235/70 R16 106T TOMKET Snowroad SUV – new
The set is balanced and ready to be mounted on the car
The price listed is for the entire set of 4 wheels
This is a consignment item.
Parameters
| Rim width | 7" |
|---|---|
| Tyre width | 235 |
| Aspect ratio | 70 |
| Diameter | 16" |
| Offset | 45 |
| PCD | 6x114,3 mm |
| Center hole | 66 |
| Load index | 106 (950 kg) |
| Speed rating | T (190 km/h) |
| Condition | Unused |
| Car manufacturer | Nissan, Renault |

