Spare (full width) Renault Espace IV, Kangoo II, Laguna II, Safrane 5.5x15 ET48 - 165/80/15 98P MICHELIN TLX
Original Renault spare wheel
For cars: Espace IV, Kangoo II, Laguna II, Safrane
Alloy wheel 5.5x15 ET48, spacing 5x108 mm, center 60 mm
Tire 165/80 R15 98P MICHELIN TLX
This is a consignment item.
For cars: Espace IV, Kangoo II, Laguna II, Safrane
Alloy wheel 5.5x15 ET48, spacing 5x108 mm, center 60 mm
Tire 165/80 R15 98P MICHELIN TLX
This is a consignment item.
Parameters
| Rim width | 5.5" |
|---|---|
| Tyre width | 165 |
| Aspect ratio | 80 |
| Diameter | 15" |
| Offset | 48 |
| PCD | 4x108 |
| Center hole | 60 |
| Load index | 98 (750 kg) |
| Speed rating | P (150 km/h) |
| Condition | Used |
| Car manufacturer | Renault |

