Opel reserve, disk 5.5x13 ET46 4x100x56.5 - tires 175/70/13 82T MICHELIN MXT
Reserve for Opel cars
Opel original wheel 5.5x13 ET46, spacing 4x100 mm, center 56.5 mm - unused
Summer tire 175/70 R13 82T MICHELIN MXT - unused
This is This is a consignment item.
Opel original wheel 5.5x13 ET46, spacing 4x100 mm, center 56.5 mm - unused
Summer tire 175/70 R13 82T MICHELIN MXT - unused
This is This is a consignment item.
Parameters
| Rim width | 5.5" |
|---|---|
| Tyre width | 175 |
| Aspect ratio | 70 |
| Diameter | 13" |
| Offset | 46 |
| PCD | 4x100 |
| Center hole | 56,5 |
| Load index | 82 (475 kg) |
| Speed rating | T (190 km/h) |
| Condition | Unused |
| Car manufacturer | Opel |

